Jak znaleźć partnerów biznesowych?

Jak powiedział kiedyś Dominick Coniguilaro: Jeśli chcesz być tam, gdzie nigdy nie byłeś, musisz iść drogą, którą nigdy nie szedłeś. Jeśli chcesz osiągnąć to, czego nigdy nie miałeś, musisz robić to, czego nigdy nie robiłeś”. Bardzo często dochodzi wtedy do takiego momentu, kiedy biznesmen zastanawia się jakby to było, gdyby mógł zacząć współpracę z kimś, z kim mógłby odnieść obustronne korzyści.

Z drugiej strony jednak jest to coś, czego nigdy nie robił i posiada uzasadnione ku temu obawy. Na pewno biznes prowadzony samemu, a biznes prowadzony z partnerem biznesowym to dwa zgoła odmienne światy, dlatego wybór osoby, z którą będzie się współpracowało, to zarazem duże ryzyko porażki, jak i duże ryzyko na odniesieniu sukcesu.

Z definicji wynika, że partnerów biznesowych najczęściej poszukują duże firmy, które mają co zaoferować w zamian za współpracę. Jednak dla mniej obeznanych osób zawsze można polecić specjalne firmy, które zajmują się poszukiwaniem potencjalnych partnerów biznesowych.

Po podaniu różnych informacji, typu wymagania, jak i preferencje, obie strony będą mogły być doprowadzone do spotkania, podczas którego to firma pośrednicząca będzie w stanie ułożyć kształt współpracy, nastawionej na jak największe zyski.

Parafrazując dalej słowa Dominicka Coniguilaro, żeby osiągnąć coś więcej, niż dotychczasowe wyniki, trzeba ryzykować, ale taka jest właśnie natura biznesu. Dobry partner biznesowy może wspomóc firmę i podciągnąć osiągnięcia mocno do góry, lecz przy mniejszej odrobinie szczęścia, współpraca szybko może się posypać, a rezultaty przyprawią biznesmena o zawrót głowy.

Cytując tym razem Joannę Chmielewską i jej „Hazard” – „kto nie ryzykuje, ten nie je”, więc warto jest czasem zaryzykować, bo kto wie, ile takie ryzyko może przynieść dobrego, a i złe rzeczy często pozostają dobrym doświadczeniem na przyszłość.