Kto może się ubiegać o kredyt studencki?

Studia to szansa na zdobycie wiedzy i wykształcenia, rozwój osobisty i poznanie nowych obszarów. Obszarów nieznanych wcześniej. Ale aby móc w pełni poświęcić się studiom i zgłębianiu nowych obszarów wiedzy, warto czasem zadbać o wsparcie finansowe. Z pomocą nam tutaj przyjdzie kredyt studencki. Kto jednak i kiedy może ubiegać się o taki?

Otóż, o taki kredyt mogą ubiegać się wszyscy studenci, którzy zaczęli studia przez 25 rokiem życia. Co więcej nieważne czy Twoja uczelnia jest publiczna czy nie publiczna. Nieważne czy studiujesz w trybie zaocznym czy stacjonarnym. Ponadto jeżeli jesteś uczestnikiem studiów doktoranckich to również możesz ubiegać się o taki kredyt. Po przyznaniu nam kredytu pieniądze będziemy otrzymywać przez 10 miesięcy w trakcie trwania roku akademickiego.

Miesięcznie będziemy otrzymywać 400 albo 600 zł I tak możemy pobierać taki kredyt przez sześć lat. A jeżeli zdecydujemy się na studia doktoranckie to przez cztery lata. Jeśli mowa o okresie studiów to warto wziąć coś pod uwagę. Co do okresu studiowania się nie wlicza.

Jeżeli ukończymy jednolite studia magisterskie, obronimy pracę dyplomową i podejmiemy się kolejnych studiów na tym poziomie to nie wlicza nam się to do okresu studiów. Podobnie rzecz się ma ze studiami pierwszego stopnia, jeśli obronimy naszą pracę dyplomową. Kolejne studia pierwszego stopnia również nie wliczają nam się do okresu studiowania. Podobnie z kolejnymi studiami drugiego stopnia oraz ze studiami doktoranckimi. Urlop studencki również nie wlicza nam się do tego okresu.