Szansa dla polskich przedsiębiorców. W co inwestować?

Akcje, obligacje, srebro, złoto, ropa naftowa. Biznes i inwestycje. Ale czym warto się zainwestować. W co warto inwestować. Gospodarka dźwiga się z ciężkiego kryzysu gospodarczego. Złoto już nie kusi – i nie ma czym. Cena ropy naftowej spada. Żeby nie powiedzieć leci na łeb na szyję. Obligacje skarbowe też już nie cieszą się powodzeniem.

Pewnym wyjściem są jak zawsze akcje. Choć to jest ryzyko. Ale jeżeli chcemy w czymś ulokować nasze pieniądze to musimy zadać sobie parę pytań. Są inwestycje krótko, średnio i długoterminowe. Ustalmy jakie są nasze cele i w jakiej perspektywie czasowej. I pytanie co nas interesuje. Czy stabilność czy szybki, ale niepewny wzrost.

Są czynniki stabilne, których wzrost wartości jest mały, ale bezpieczny. Są zaś takie czynniki, które szybko zmieniają swoją wartość. Mogą one szybko wzrosnąć, ale i szybko stracić na wartości. Szacuje się, że na wartości będą zyskiwać surowce, niektóre hipoteczne fundusze powiernicze, obligacje zabezpieczone przed inflacją, dolary australijskie, akcje dywidendy, artykuły z branży zdrowotnej i konsumpcyjnej. Jeśli mowa o surowcach to chodzi tu o złoto, srebro i olej.

A tak w ogóle to trzeba inwestować w wiedzę i rozwój. To zawsze się przydaje. Ludzie ostatnio często inwestują w dolary. Wiele zalet mają fundusze inwestycyjne. Niezależnie od tego co wybierzemy warto dokładniej poznać temat. Warto zorientować się w rynku akcji, obligacji, złota i innych tego typu rozwiązań. Jak się zachowały na przestrzeni ostatnich miesięcy i jaka może być tendencja. Jednej recepty na sukces nie ma.